| Brand | |
|---|---|
| Brand | The Bosch Group |
| Power & Battery | |
|---|---|
| Battery Run Time | 14 Hour |
| Battery Chemistry | Alkaline |
| Battery Size Supported | AA |
| Number of Batteries Supported | 2 |
| Audio | |
|---|---|
| Maximum Frequency Response | 18 kHz |
| Minimum Frequency Response | 80 Hz |
| Signal to Noise Ratio (SNR) | 100 dB |
| General Features | |
|---|---|
| Manufacturer | The Bosch Group |
| Minimum Operating Frequency | 516 MHz |
| Maximum Operating Frequency | 532 MHz |
Alternative Products
Your Dynamic Snippet will be displayed here...
This message is displayed because youy did not provide both a filter and a template to use.

