- PDU provides active metering enabling energy optimization and circuit protection
- IEC 60320 C19 receptacle type to ensure maximum productivity with added feasibility
- IEC 532P6W plug/connector type for better, dependable connectivity and desired power output
| Brand | |
|---|---|
| Brand | Eaton Corporation |
| Power & Battery | |
|---|---|
| Receptacle Detail | 1 x IEC 532R6W |
| Receptacle Type | IEC 532R6W |
| Plug/Connector Type | IEC 532P6W |
| Input Current | 24 A |
| Size / Dimensions | |
|---|---|
| Mount Type | Rack-mountable |
| Rack Height | 3U |
| General Features | |
|---|---|
| Manufacturer | Eaton Corporation |
| Compliance & Certification | |
|---|---|
| TAA Compliant | Yes |
Alternative Products
Your Dynamic Snippet will be displayed here...
This message is displayed because youy did not provide both a filter and a template to use.