| Brand | |
|---|---|
| Brand | Eaton Corporation |
| Power & Battery | |
|---|---|
| Emergency Power OFF | Yes |
| Input Frequency | 65 Hz |
| Battery Chemistry | Lead Acid |
| Number of Batteries | 64 |
| Battery Characteristics | Maintenance-free |
| Input Voltage | 220 V AC |
| Output Voltage | 220 V AC |
| Load Capacity (VA) | 15 kVA |
| Output Frequency | 60 Hz |
| Backup/Run Time (Full Load) | 13 Minute |
| Size / Dimensions | |
|---|---|
| Form Factor | Tower |
| General Features | |
|---|---|
| Bypass Switch | Automatic |
| Manufacturer | Eaton Corporation |
| Expansion Slots | |
|---|---|
| Modular Slots | 2 x X-Slot |
Alternative Products
Your Dynamic Snippet will be displayed here...
This message is displayed because youy did not provide both a filter and a template to use.

