- PDU provides power control as remote controlled relay & load monitoring
- 120 V AC input voltage for better reliance and maximum dependability
| Brand | |
|---|---|
| Brand | Eaton Corporation |
| Power & Battery | |
|---|---|
| Power Rating (Watt) | 3330 W |
| Receptacle Detail | 10 |
| Input Voltage Range | 125 V AC - 240 V AC |
| Input Voltage | 230 V AC |
| Size / Dimensions | |
|---|---|
| Mounting Orientation | Horizontal |
| Rack Height | 1U |
| General Features | |
|---|---|
| Protection Type | Surge Protection |
| Manufacturer | Eaton Corporation |
Alternative Products
Your Dynamic Snippet will be displayed here...
This message is displayed because youy did not provide both a filter and a template to use.

