- Helps in increasing the strength of a weak electrical signal
- Listen to deep lows and extreme highs maintaining 21 kHz maximum frequency
- The sound moves around at 4 Ohm impedance - a joyful journey to audio pitching and loudness, both
- Showcases 2 audio channels with 1900 W RMS output power
| Brand | |
|---|---|
| Brand | The Bosch Group |
| Power & Battery | |
|---|---|
| Input Voltage | 230 V AC |
| Operating Power Consumption | 700 W |
| Audio | |
|---|---|
| Maximum Frequency Response | 21 kHz |
| Minimum Frequency Response | 10 Hz |
| Impedance | 4 Ohm |
| RMS Output Power | 1900 W |
| Audio Channels | 2 |
| Size / Dimensions | |
|---|---|
| Form Factor | Rack Mount |
| General Features | |
|---|---|
| Manufacturer | The Bosch Group |
| Classification | AB |
Alternative Products
Your Dynamic Snippet will be displayed here...
This message is displayed because youy did not provide both a filter and a template to use.

