- Good power efficiency and comparatively light weight
- 1 A current helps your device charge quickly
- 12 W maximum output power for maximum dependability and added productivity
- Server device supported for better reliance and optimal performance
- AC Adapter with 110 V AC input voltage for optimal performance with maximum usability
- Delivers 12 V DC to ensure that your device is always ready to use
| Brand | |
|---|---|
| Brand | Digi International |
| Power & Battery | |
|---|---|
| Input Voltage Range | 120 V AC - 240 V AC |
| Input Voltage | 220 V AC |
| Output Voltage | 12 V DC |
| Maximum Output Current | 1 A |
| Maximum Output Power | 12 W |
| General Features | |
|---|---|
| Frequency | 63 Hz |
| Manufacturer | Digi International |
Alternative Products
Your Dynamic Snippet will be displayed here...
This message is displayed because youy did not provide both a filter and a template to use.