Safety fuses guard against power surges. Smart technology communicates accurate information to the computer. Meets or Exceeds ASUS, DELL, GATEWAY, HP, IBM & TOSHIBA specifications. 10 Interchangeable Tips -- Multiple Tip Sizes.
- Power up your portable devices with the constant voltage supply
- Up to 90 W maximum power output
- AC Adapter provides a convenient and easy charging solution for your notebook with maximum usability
| Brand | |
|---|---|
| Brand | Dantona Industries |
| Power & Battery | |
|---|---|
| Multiple Power Tips | Yes |
| Number of Power Tips | 10 |
| Battery Rechargeable | Yes |
| Universal Adapter | Yes |
| Battery Capacity | 4400 mAh |
| Number of Cells | 6 |
| Battery Size | Proprietary Battery Size |
| Output Voltage Range | 15 V DC - 24 V DC |
| Selectable Output Voltage | Yes |
| Maximum Output Power | 90 W |
| General Features | |
|---|---|
| Manufacturer | Dantona Industries, Inc |
| Compliance & Certification | |
|---|---|
| Environmentally Friendly | Yes |
Alternative Products
Your Dynamic Snippet will be displayed here...
This message is displayed because youy did not provide both a filter and a template to use.