This is a new 4.62A 19.5V AC laptop charger for your DELL laptop computer.
- An essential power solution
- 4.62 A helps your device charge quickly
- 90 W maximum output power for maximum dependability and added productivity
- AC Adapter provides a trouble-free charging solution with reliable, feasible connectivity for your notebook
- Delivers 19.5 V DC to ensure that your device is always ready to use
| Brand | |
|---|---|
| Brand | Dantona Industries |
| Power & Battery | |
|---|---|
| Output Voltage | 19.5 V DC |
| Maximum Output Current | 4.62 A |
| Maximum Output Power | 90 W |
| Size / Dimensions | |
|---|---|
| Outer Tip Size | 0.29" |
| Inner Tip Size | 0.20" |
| General Features | |
|---|---|
| Manufacturer | Dantona Industries, Inc |
| Compliance & Certification | |
|---|---|
| Environmentally Friendly | Yes |
Alternative Products
Your Dynamic Snippet will be displayed here...
This message is displayed because youy did not provide both a filter and a template to use.