- Is easy to install with maximum space efficiency
- Uses the 16:10 aspect ratio for an optimal viewing experience
- 110" screen height for maximum usability and ample viewing space
- 176" screen width for comfortable viewing with maximum productivity
- HDTV projection format provides deeper, lively picture quality, thus offering a high-definition, smooth viewing experience
- Screen measures 208" diagonally that is suitable for a wide range of environments
- HD Progressive ReView 0.9 screen fabric for maximum productivity with added dependability
- Top notch tubular motor for speedy and smooth operation with easy height adjustment of the whole screen surface
- Recessed/In-Ceiling Mount mount type ensures comfort and convenience
| Brand | |
|---|---|
| Brand | Legrand Group |
| Screen / Display | |
|---|---|
| Diagonal Image Size | 208" |
| Aspect Ratio | 16:10 |
| Projection Formats | HDTV |
| Size / Dimensions | |
|---|---|
| Mount Type | Wall Mount |
| Screen Width | 176" |
| Screen Height | 110" |
| Appearance | |
|---|---|
| Screen Folding Mechanism | Electric |
| Screen Fabric | HD Progressive ReView 0.9 |
| General Features | |
|---|---|
| Manufacturer | Legrand Group |
Alternative Products
Your Dynamic Snippet will be displayed here...
This message is displayed because youy did not provide both a filter and a template to use.



