Ideal for applications where a recessed installation is not desired or feasible. Patented in-the-roller motor mounting system for quiet operation. Handsome black textured case blends with any decor.
- Is easy to install with maximum space efficiency
- This 4:3 offers a clear view
- 108" screen height for maximum productivity and better reliance
- 144" screen width for convenient viewing with better dependability
- 180" display is ideal for a large gathering of people
- Cinema Vision fabric offers a splendid, uniform picture with no color shift at any viewing angle
- The electric screen allows you to hide or adjust the screen height required by your application
- Wall mount projection screen provides maximum space efficiency with a comfortable and convenient viewing angle
| Brand | |
|---|---|
| Brand | Legrand Group |
| Screen / Display | |
|---|---|
| Diagonal Image Size | 180" |
| Aspect Ratio | 4:3 |
| Viewing Angle | 45° |
| Size / Dimensions | |
|---|---|
| Mount Type | Ceiling Mount |
| Screen Width | 144" |
| Screen Height | 108" |
| Appearance | |
|---|---|
| Screen Folding Mechanism | Electric |
| Screen Fabric | Cinema Vision |
| General Features | |
|---|---|
| Manufacturer | Legrand Group |
Alternative Products
Your Dynamic Snippet will be displayed here...
This message is displayed because youy did not provide both a filter and a template to use.