- Provides largest possible picture with maximum efficiency
- This 4:3 offers a clear view
- 69" screen height for optimum, convenient viewing
- 92" screen width for convenient viewing with better dependability
- Features 120" that is suitable for large group presentations
- Da-Mat has a smooth, white surface for precise image generation and enables an especially wide angle of view with little loss of resolution
- Adjust the screento your desired viewing angle or fold it electrically with ease
- Wall mount projection screen provides maximum space efficiency with a comfortable and convenient viewing angle
| Brand | |
|---|---|
| Brand | Legrand Group |
| Screen / Display | |
|---|---|
| Diagonal Image Size | 120" |
| Front Projection | Yes |
| Aspect Ratio | 4:3 |
| Viewing Angle | 60° |
| Screen Gain | 1 |
| Size / Dimensions | |
|---|---|
| Mount Type | Ceiling Mount |
| Screen Width | 92" |
| Screen Height | 69" |
| Appearance | |
|---|---|
| Screen Folding Mechanism | Electric |
| Screen Fabric | Da-Mat |
| General Features | |
|---|---|
| Manufacturer | Legrand Group |
Alternative Products
Your Dynamic Snippet will be displayed here...
This message is displayed because youy did not provide both a filter and a template to use.