Replacement or additional screen surfaces for HD Fast-Fold Deluxe and Fast-Fold Truss frames.
- Offers maximum cost-efficiency with added feasibility
- Watch content on a 16:9 wide screen
- 180" screen height for optimum, convenient viewing
- 318" screen width for better reliance and maximum usability
- Experience the big screen fun in your own home with this 367" screen
- HD Progressive ReView 0.9 screen fabric for maximum productivity with added dependability
| Brand | |
|---|---|
| Brand | Legrand Group |
| Screen / Display | |
|---|---|
| Diagonal Image Size | 367" |
| Aspect Ratio | 16:9 |
| Size / Dimensions | |
|---|---|
| Screen Width | 318" |
| Screen Height | 180" |
| Appearance | |
|---|---|
| Screen Fabric | HD Progressive ReView 0.9 |
| General Features | |
|---|---|
| Manufacturer | Legrand Group |
| Compliance & Certification | |
|---|---|
| Environmentally Friendly | Yes |
| Environmental Certification | GREENGUARD Gold |
Alternative Products
Your Dynamic Snippet will be displayed here...
This message is displayed because youy did not provide both a filter and a template to use.



