Replacement or additional screen surfaces for HD Fast-Fold Deluxe and Fast-Fold Truss frames.
- Offers convenient, easily replaceable projection solution
- With a superb aspect ratio of 16:9, this surface presents the latest HD content distinctively
- 144" screen height for optimum, convenient viewing
- 256" screen width for convenient viewing with better dependability
- Experience the big screen fun in your own home with this 294" screen
- Da-Mat has a smooth, white surface for precise image generation and enables an especially wide angle of view with little loss of resolution
| Brand | |
|---|---|
| Brand | Legrand Group |
| Screen / Display | |
|---|---|
| Diagonal Image Size | 294" |
| Aspect Ratio | 16:9 |
| Size / Dimensions | |
|---|---|
| Screen Width | 256" |
| Screen Height | 144" |
| Appearance | |
|---|---|
| Screen Fabric | Da-Mat |
| General Features | |
|---|---|
| Manufacturer | Legrand Group |
| Compliance & Certification | |
|---|---|
| Environmentally Friendly | Yes |
| Environmental Certification | GREENGUARD Gold |
Alternative Products
Your Dynamic Snippet will be displayed here...
This message is displayed because youy did not provide both a filter and a template to use.



