- Is easy to install with maximum space efficiency
- Enjoy clear visuals with 16:10
- 12.6" screen height for maximum usability and ample viewing space
- 240" screen width for better reliance and maximum usability
- Widescreen projection format for better reliance and maximum feasibility
- 283" large diagonal image size that provides an optimal viewing experience
- Offers optimal viewing with excellent color rendition and image contrast with low reflectance
| Brand | |
|---|---|
| Brand | Legrand Group |
| Screen / Display | |
|---|---|
| Diagonal Image Size | 283" |
| Aspect Ratio | 16:10 |
| Projection Formats | Widescreen |
| Size / Dimensions | |
|---|---|
| Screen Width | 240" |
| Screen Height | 12.6" |
| Appearance | |
|---|---|
| Screen Fabric | Da-Tex |
| General Features | |
|---|---|
| Manufacturer | Legrand Group |
Alternative Products
Your Dynamic Snippet will be displayed here...
This message is displayed because youy did not provide both a filter and a template to use.





