Replacement or additional screen surfaces for HD Fast-Fold Deluxe and Fast-Fold Truss frames.
- Offers convenient, easily replaceable projection solution
- A 16:9 projector on a 16:9 screen is obviously the best mix for streamlining HDTV
- 90" screen height for maximum productivity and better reliance
- 160" screen width for comfortable viewing with maximum productivity
- 184" projection screen is ideal for clear viewing from anywhere in the room
- HD Progressive ReView 0.9 screen fabric for maximum productivity with added dependability
| Brand | |
|---|---|
| Brand | Legrand Group |
| Screen / Display | |
|---|---|
| Diagonal Image Size | 184" |
| Aspect Ratio | 16:9 |
| Size / Dimensions | |
|---|---|
| Screen Width | 160" |
| Screen Height | 90" |
| Appearance | |
|---|---|
| Screen Fabric | HD Progressive ReView 0.9 |
| General Features | |
|---|---|
| Manufacturer | Legrand Group |
| Compliance & Certification | |
|---|---|
| Environmentally Friendly | Yes |
| Environmental Certification | GREENGUARD Gold |
Alternative Products
Your Dynamic Snippet will be displayed here...
This message is displayed because youy did not provide both a filter and a template to use.



