- Offers convenient, easily replaceable projection solution
- A 16:9 projector on a 16:9 screen is obviously the best mix for streamlining HDTV
- 174" screen height for maximum productivity and better reliance
- 300" screen width for better reliance and maximum usability
- HDTV projection format provides deeper, lively picture quality, thus offering a high-definition, smooth viewing experience
- Experience the big screen fun in your own home with this 346.8" screen
- Offers optimal viewing with excellent color rendition and image contrast with low reflectance
| Brand | |
|---|---|
| Brand | Legrand Group |
| Screen / Display | |
|---|---|
| Diagonal Image Size | 346.8" |
| Rear Projection | Yes |
| Aspect Ratio | 16:9 |
| Viewing Angle | 30° |
| Projection Formats | HDTV |
| Size / Dimensions | |
|---|---|
| Screen Width | 300" |
| Screen Height | 174" |
| Appearance | |
|---|---|
| Screen Fabric | Da-Tex |
| General Features | |
|---|---|
| Manufacturer | Legrand Group |
Alternative Products
Your Dynamic Snippet will be displayed here...
This message is displayed because youy did not provide both a filter and a template to use.

