- Offers maximum cost-efficiency with added feasibility
- 16:9 aspect ratio so everyone can enjoy the movie or presentation without much of a stretch
- 120" screen height for maximum productivity and better reliance
- 204" screen width for convenient viewing with better dependability
- NTSC project format offers larger, best possible picture for maximum reliance
- Screen measures 236.6" diagonally that is suitable for a wide range of environments
- Dual Vision fabric for video projection under controlled light conditions
| Brand | |
|---|---|
| Brand | Legrand Group |
| Screen / Display | |
|---|---|
| Diagonal Image Size | 236.6" |
| Front Projection | Yes |
| Rear Projection | Yes |
| Aspect Ratio | 16:9 |
| Viewing Angle | 50° |
| Projection Formats | HDTV |
| Size / Dimensions | |
|---|---|
| Screen Width | 204" |
| Screen Height | 120" |
| Appearance | |
|---|---|
| Screen Fabric | Dual Vision |
| General Features | |
|---|---|
| Manufacturer | Legrand Group |
Alternative Products
Your Dynamic Snippet will be displayed here...
This message is displayed because youy did not provide both a filter and a template to use.

