- Provides largest possible picture with maximum efficiency
- Uses the 4:3 aspect ratio for an optimal viewing experience
- 108" screen height for maximum usability and ample viewing space
- 144" screen width for convenient viewing with better dependability
- 180" projection screen is ideal for clear viewing from anywhere in the room
- Offers optimal viewing with excellent color rendition and image contrast with low reflectance
| Brand | |
|---|---|
| Brand | Legrand Group |
| Screen / Display | |
|---|---|
| Diagonal Image Size | 180" |
| Rear Projection | Yes |
| Aspect Ratio | 4:3 |
| Viewing Angle | 30° |
| Size / Dimensions | |
|---|---|
| Screen Width | 144" |
| Screen Height | 108" |
| Appearance | |
|---|---|
| Screen Fabric | Da-Tex |
| General Features | |
|---|---|
| Manufacturer | Legrand Group |
Alternative Products
Your Dynamic Snippet will be displayed here...
This message is displayed because youy did not provide both a filter and a template to use.