- Provides largest possible picture with maximum efficiency
- Features 4:3 aspect ratio
- 63" screen height for optimum, convenient viewing
- 84" screen width for better reliance and maximum usability
- Features 105" screen size for presenting to a large group
- Offers optimal viewing with excellent color rendition and image contrast with low reflectance
| Brand | |
|---|---|
| Brand | Legrand Group |
| Screen / Display | |
|---|---|
| Diagonal Image Size | 105" |
| Rear Projection | Yes |
| Aspect Ratio | 4:3 |
| Viewing Angle | 30° |
| Size / Dimensions | |
|---|---|
| Screen Width | 84" |
| Screen Height | 63" |
| Appearance | |
|---|---|
| Screen Fabric | Da-Tex |
| General Features | |
|---|---|
| Manufacturer | Legrand Group |
Alternative Products
Your Dynamic Snippet will be displayed here...
This message is displayed because youy did not provide both a filter and a template to use.