- Is easy to install with maximum space efficiency
- Enjoy clear visuals with 1:1
- 144" screen height for maximum usability and ample viewing space
- 144" screen width for better reliance and maximum usability
- Experience the big screen fun in your own home with this 203.6" screen
- Offers optimal viewing with excellent color rendition and image contrast with low reflectance
| Brand | |
|---|---|
| Brand | Legrand Group |
| Screen / Display | |
|---|---|
| Diagonal Image Size | 203.6" |
| Rear Projection | Yes |
| Aspect Ratio | 1:1 |
| Viewing Angle | 30° |
| Size / Dimensions | |
|---|---|
| Screen Width | 144" |
| Screen Height | 144" |
| Appearance | |
|---|---|
| Screen Fabric | Da-Tex |
| General Features | |
|---|---|
| Manufacturer | Legrand Group |
Alternative Products
Your Dynamic Snippet will be displayed here...
This message is displayed because youy did not provide both a filter and a template to use.