Replacement or additional screen surfaces for Fast-Fold Deluxe frames.
- Offers maximum cost-efficiency with added feasibility
- Features 16:10 aspect ratio
- 86.5" screen height for maximum usability and ample viewing space
- 138.5" screen width for comfortable viewing with maximum productivity
- Features 163" screen size for presenting to a large group
- HD Progressive ReView 0.9 screen fabric for maximum productivity with added dependability
| Brand | |
|---|---|
| Brand | Legrand Group |
| Screen / Display | |
|---|---|
| Diagonal Image Size | 163" |
| Aspect Ratio | 16:10 |
| Size / Dimensions | |
|---|---|
| Screen Width | 138.5" |
| Screen Height | 86.5" |
| Appearance | |
|---|---|
| Screen Fabric | HD Progressive ReView 0.9 |
| General Features | |
|---|---|
| Manufacturer | Legrand Group |
| Compliance & Certification | |
|---|---|
| Environmentally Friendly | Yes |
| Environmental Certification | GREENGUARD Gold |
Alternative Products
Your Dynamic Snippet will be displayed here...
This message is displayed because youy did not provide both a filter and a template to use.

