The Fast-Fold" Deluxe Screen System is designed for rental and staging environments, and features easy release latches on the frame for efficient set up and tear down.
- Is easy to install with maximum space efficiency
- Enjoy clear visuals with 4:3
- 86" screen height for optimum, convenient viewing
- 116" screen width for convenient viewing with better dependability
- The 150" screen size is ideal for clear viewing from anywhere in the room
- Offers optimal viewing with excellent color rendition and image contrast with low reflectance
| Brand | |
|---|---|
| Brand | Legrand Group |
| Screen / Display | |
|---|---|
| Diagonal Image Size | 150" |
| Aspect Ratio | 4:3 |
| Size / Dimensions | |
|---|---|
| Screen Width | 116" |
| Screen Height | 86" |
| Appearance | |
|---|---|
| Screen Fabric | Da-Tex |
| General Features | |
|---|---|
| Manufacturer | Legrand Group |
| Compliance & Certification | |
|---|---|
| Environmentally Friendly | Yes |
| Environmental Certification | GREENGUARD |
Alternative Products
Your Dynamic Snippet will be displayed here...
This message is displayed because youy did not provide both a filter and a template to use.

