- Offers maximum cost-efficiency with added feasibility
- The display area of the screen lets you enjoy images and video in 4:3 format
- 72" screen height for maximum usability and ample viewing space
- 96" screen width for better reliance and maximum usability
- 120" display is ideal for a large gathering of people
- Offers optimal viewing with excellent color rendition and image contrast with low reflectance
| Brand | |
|---|---|
| Brand | Legrand Group |
| Screen / Display | |
|---|---|
| Diagonal Image Size | 120" |
| Rear Projection | Yes |
| Aspect Ratio | 4:3 |
| Viewing Angle | 30° |
| Size / Dimensions | |
|---|---|
| Screen Width | 96" |
| Screen Height | 72" |
| Appearance | |
|---|---|
| Screen Fabric | Da-Tex |
| General Features | |
|---|---|
| Manufacturer | Legrand Group |
Alternative Products
Your Dynamic Snippet will be displayed here...
This message is displayed because youy did not provide both a filter and a template to use.

