The Da-Snap allows for versatile frame options with customization features that include curved frames and wrap around surfaces. The Da-Snap can be mounted on the wall or in a wall opening.
- Is easy to install with maximum space efficiency
- The display area of the screen lets you enjoy images and video in 16:10 format
- 72.5" screen height for optimum, convenient viewing
- 116" screen width for better reliance and maximum usability
- 137" display is ideal for a large gathering of people
- Dual Vision fabric for video projection under controlled light conditions
| Brand | |
|---|---|
| Brand | Legrand Group |
| Screen / Display | |
|---|---|
| Diagonal Image Size | 137" |
| Aspect Ratio | 16:10 |
| Size / Dimensions | |
|---|---|
| Screen Width | 116" |
| Screen Height | 72.5" |
| Appearance | |
|---|---|
| Fixed Frame | Yes |
| Screen Fabric | Dual Vision |
| General Features | |
|---|---|
| Manufacturer | Legrand Group |
| Compliance & Certification | |
|---|---|
| Environmentally Friendly | Yes |
| Environmental Certification | GREENGUARD Gold |
Alternative Products
Your Dynamic Snippet will be displayed here...
This message is displayed because youy did not provide both a filter and a template to use.



