The Da-Snap allows for versatile frame options with customization features that include curved frames and wrap around surfaces. The Da-Snap can be mounted on the wall or in a wall opening.
- Provides largest possible picture with maximum efficiency
- Uses the 16:10 aspect ratio for an optimal viewing experience
- 68.9" screen height for optimum, convenient viewing
- 109.8" screen width for comfortable viewing with maximum productivity
- Features 130" that is suitable for large group presentations
- Dual Vision fabric for video projection under controlled light conditions
- Wall mount projection screen provides maximum space efficiency with a comfortable and convenient viewing angle
| Brand | |
|---|---|
| Brand | Legrand Group |
| Screen / Display | |
|---|---|
| Diagonal Image Size | 130" |
| Aspect Ratio | 16:10 |
| Size / Dimensions | |
|---|---|
| Mount Type | Wall Mount |
| Screen Width | 109.8" |
| Screen Height | 68.9" |
| Appearance | |
|---|---|
| Screen Fabric | Dual Vision |
| General Features | |
|---|---|
| Manufacturer | Legrand Group |
Alternative Products
Your Dynamic Snippet will be displayed here...
This message is displayed because youy did not provide both a filter and a template to use.







