The Da-Snap allows for versatile frame options with customization features that include curved frames and wrap around surfaces. The Da-Snap can be mounted on the wall or in a wall opening.
- Provides largest possible picture with maximum efficiency
- Uses the 16:10 aspect ratio for an optimal viewing experience
- 65" screen height for maximum productivity and better reliance
- 104" screen width for better reliance and maximum usability
- 123" display is ideal for a large gathering of people
- Offers optimal viewing with excellent color rendition and image contrast with low reflectance
- Wall mount projection screen offers a secure, reliable mounting option
| Brand | |
|---|---|
| Brand | Legrand Group |
| Screen / Display | |
|---|---|
| Diagonal Image Size | 123" |
| Aspect Ratio | 16:10 |
| Size / Dimensions | |
|---|---|
| Mount Type | Wall Mount |
| Screen Width | 104" |
| Screen Height | 65" |
| Appearance | |
|---|---|
| Screen Fabric | Da-Tex |
| General Features | |
|---|---|
| Manufacturer | Legrand Group |
| Compliance & Certification | |
|---|---|
| Environmentally Friendly | Yes |
| Environmental Certification | GREENGUARD Gold |
Alternative Products
Your Dynamic Snippet will be displayed here...
This message is displayed because youy did not provide both a filter and a template to use.







