The Da-Snap allows for versatile frame options with customization features that include curved frames and wrap around surfaces. The Da-Snap can be mounted on the wall or in a wall opening.
- Provides largest possible picture with maximum efficiency
- 16:9 aspect ratio so everyone can enjoy the movie or presentation without much of a stretch
- 57.9" screen height for optimum, convenient viewing
- 103.9" screen width for comfortable viewing with maximum productivity
- Features 119" that is suitable for large group presentations
- HD Progressive 1.1 Perf fabric for applications where projector brightness and screen size require low gain. The light gray surface offers real color propagation and superb depth of modulation.
- Wall mount projection screen provides more practical viewing height with maximum usability
| Brand | |
|---|---|
| Brand | Legrand Group |
| Screen / Display | |
|---|---|
| Diagonal Image Size | 119" |
| Aspect Ratio | 16:9 |
| Size / Dimensions | |
|---|---|
| Mount Type | Wall Mount |
| Screen Width | 103.9" |
| Screen Height | 57.9" |
| Appearance | |
|---|---|
| Screen Fabric | HD Progressive 1.1 Perf |
| General Features | |
|---|---|
| Manufacturer | Legrand Group |
Alternative Products
Your Dynamic Snippet will be displayed here...
This message is displayed because youy did not provide both a filter and a template to use.







