The Da-Snap allows for versatile frame options with customization features that include curved frames and wrap around surfaces. The Da-Snap can be mounted on the wall or in a wall opening.
- Is easy to install with maximum space efficiency
- Uses the 16:10 aspect ratio for an optimal viewing experience
- 57.5" screen height for maximum productivity and better reliance
- 92" screen width for better reliance and maximum usability
- Features 109" screen size for presenting to a large group
- HD Progressive ReView 0.9 screen fabric for better reliance and usability
- Wall mount projection screen offers a secure, reliable mounting option
| Brand | |
|---|---|
| Brand | Legrand Group |
| Screen / Display | |
|---|---|
| Diagonal Image Size | 109" |
| Aspect Ratio | 16:10 |
| Size / Dimensions | |
|---|---|
| Mount Type | Wall Mount |
| Screen Width | 92" |
| Screen Height | 57.5" |
| Appearance | |
|---|---|
| Screen Fabric | HD Progressive ReView 0.9 |
| General Features | |
|---|---|
| Manufacturer | Legrand Group |
| Compliance & Certification | |
|---|---|
| Environmentally Friendly | Yes |
| Environmental Certification | GREENGUARD Gold |
Alternative Products
Your Dynamic Snippet will be displayed here...
This message is displayed because youy did not provide both a filter and a template to use.







