Ideal for applications where a recessed installation is not desired or feasible. Patented in-the-roller motor mounting system for quiet operation. Handsome white enamel case blends with any decor.
- Is easy to install with maximum space efficiency
- Enjoy clear visuals with 1:1
- 84" screen height for maximum usability and ample viewing space
- 84" screen width for better reliance and maximum usability
- 119" display is ideal for a large gathering of people
- High Contrast Matte White fabric screen is flame retardant and mildew resistant surface; great choice when video pictures are the principal wellspring of data being anticipated and where encompassing light is modestly controlled; the surface is perfect for a profound dark generation which enhances contrast
- The electric screen allows you to hide or adjust the screen height required by your application
- Ceiling mount projection screen provides maximum flexibility for changing room layouts
| Brand | |
|---|---|
| Brand | Legrand Group |
| Screen / Display | |
|---|---|
| Diagonal Image Size | 119" |
| Aspect Ratio | 1:1 |
| Viewing Angle | 45° |
| Size / Dimensions | |
|---|---|
| Mount Type | Wall Mount |
| Screen Width | 84" |
| Screen Height | 84" |
| Appearance | |
|---|---|
| Screen Folding Mechanism | Electric |
| Screen Fabric | High Contrast Matte White |
| General Features | |
|---|---|
| Manufacturer | Legrand Group |
Alternative Products
Your Dynamic Snippet will be displayed here...
This message is displayed because youy did not provide both a filter and a template to use.