- Is easy to install with maximum space efficiency
- Features 4:3 aspect ratio
- 69" screen height for maximum productivity and better reliance
- 92" screen width for comfortable viewing with maximum productivity
- Features 120" screen size for presenting to a large group
- Matte White fiberglass surface preserves color as well as black and white images
- The electric screen allows you to hide or adjust the screen height required by your application
- Ceiling mount projection screen makes viewing while lying down easier and more convenient
| Brand | |
|---|---|
| Brand | Legrand Group |
| Screen / Display | |
|---|---|
| Diagonal Image Size | 120" |
| Front Projection | Yes |
| Aspect Ratio | 4:3 |
| Viewing Angle | 60° |
| Screen Gain | 1 |
| Size / Dimensions | |
|---|---|
| Mount Type | Wall Mount |
| Screen Width | 92" |
| Screen Height | 69" |
| Appearance | |
|---|---|
| Screen Folding Mechanism | Electric |
| Screen Fabric | Matte White |
| General Features | |
|---|---|
| Manufacturer | Legrand Group |
Alternative Products
Your Dynamic Snippet will be displayed here...
This message is displayed because youy did not provide both a filter and a template to use.