The Easy Install Manual with CSR is a manual wall- or ceiling-mounted screen with a controlled screen return that ensures a quiet, controlled return to the case. Screens with CSR must be fully extended.
- Standard Matte White surface
- Includes pull cord
- Satin aluminum finish
- Flexible mounting brackets for wall or ceiling mount
- Quiet, controlled screen return to case
| Brand | |
|---|---|
| Brand | Legrand Group |
| Screen / Display | |
|---|---|
| Diagonal Image Size | 88" |
| Aspect Ratio | 16:9 |
| Size / Dimensions | |
|---|---|
| Mount Type | Wall/Ceiling Mount |
| Screen Width | 76" |
| Screen Height | 43" |
| Appearance | |
|---|---|
| Screen Folding Mechanism | Manual |
| Screen Fabric | Matte White |
| General Features | |
|---|---|
| Manufacturer | Legrand Group |
| Compliance & Certification | |
|---|---|
| Environmentally Friendly | Yes |
| Environmental Certification | GREENGUARD Gold |
Alternative Products
Your Dynamic Snippet will be displayed here...
This message is displayed because youy did not provide both a filter and a template to use.

