Three Mounting Options - Surface, Pole & VESA
Wrap Around Stability Strap
Holder Adjustable
75-mm x 75-mm and 100-mm x 100-mm VESA Versatility
Anti-Scratch Foam Pad Protection
Adjustable Holder to Fit a Wide Range of Mini CPUS
Compact and Portable
Supports 14"-27" Monitors
Load Capacity of 13-22 lbs.
Compatible with monitors & mini CPU's
- VESA Compliant
- Sturdy Materials
- Easy Mounting
- Adjustable Holder
| Brand | |
|---|---|
| Brand | CTA Digital |
| Screen / Display | |
|---|---|
| Maximum Screen Size Supported | 27" |
| Minimum Screen Size Supported | 14" |
| Power & Battery | |
|---|---|
| Minimum Load Capacity | 13 lb |
| Maximum Load Capacity | 22 lb |
| Size / Dimensions | |
|---|---|
| Form Factor | Surface Mountable |
| VESA Mount Compatible | Yes |
| Mounting Pattern | 100 x 100 |
| General Features | |
|---|---|
| Durability | Scratch Resistant |
| Manufacturer | CTA Digital, Inc |
Alternative Products
Your Dynamic Snippet will be displayed here...
This message is displayed because youy did not provide both a filter and a template to use.



















