- Allows easy connection between devices and helps transfer data quickly with accuracy
- Features Mini-SAS/OCulink cable type for optimal performance and better dependability
| Brand | |
|---|---|
| Brand | CRU Acquisitions Group |
| Size / Dimensions | |
|---|---|
| Shipping Height | 4" |
| Shipping Width | 6" |
| Shipping Weight (Approximate) | 8 oz |
| General Features | |
|---|---|
| Manufacturer | CRU Acquisitions Group, LLC |
| Cables | |
|---|---|
| Cable Length | 1.64 ft |
| Cable Type | Mini-SAS/OCulink |
| Connector Type on First End | SFF-8611 - Male |
| Connector on First End Details | SFF-8611 - Male |
| Connector Type on Second End | SFF-8643 Mini-SAS HD |
| Compliance & Certification | |
|---|---|
| Environmentally Friendly | Yes |
Alternative Products
Your Dynamic Snippet will be displayed here...
This message is displayed because youy did not provide both a filter and a template to use.