| Brand | |
|---|---|
| Brand | Cooler Master |
| GPU / Graphics | |
|---|---|
| Maximum GPU Length | 14.02" |
| USB Ports | |
|---|---|
| USB Port Details | 1 x USB 3.2 Gen 2x2 Type C , 2 x USB 3.2 Gen 1 Type-A |
| Total Number of USB Ports | 3 |
| Front USB | Yes |
| Audio Ports | |
|---|---|
| Total Number of Audio Out Ports | 1 |
| Total Number of Audio In Ports | 1 |
| Front Audio In | Yes |
| Front Audio Out | Yes |
| Audio | |
|---|---|
| Microphone | Yes |
| General Features | |
|---|---|
| Fan Size Supported | 4.72" , 5.51" |
| Motherboard Supported | Mini ITX |
| Cooler Type | Liquid Cooler |
| Installed Fan Size | 4.72" |
| Manufacturer | Cooler Master Co., Ltd |
| Number of Fans Supported | 4 |
| Number of Fans Installed | 1 |
| Expansion Slots | |
|---|---|
| Total Number of Expansion Slots | 3 |
| Drive Bays | |
|---|---|
| Number of Internal 2.5" Bays | 1 |
| Number of Internal 3.5" Bays | 1 |
| Number of Internal 2.5"/3.5" Bays | 1 |
Cooler Master MasterBox NR200P V2 - Black - Steel, Tempered Glass, Galvanized Cold Rolled Steel (SGCC), Mesh, ABS Plastic - Mini ITX Motherboard Supported - 4 x Fan(s) Supported - 1 x Internal 3.5" Bay - 1 x Internal 2.5" Bay - 1 x Internal 2.5"/3.5" Bay(s) - 3x Slot(s) - 3 x USB(s) - 1 x USB 3.2 Gen 2x2 Type C, 2 x USB 3.2 Gen 1 Type-A - 1 x Audio In - 1 x Audio Out - Liquid Cooler
Alternative Products
Your Dynamic Snippet will be displayed here...
This message is displayed because youy did not provide both a filter and a template to use.

























