| Brand | |
|---|---|
| Brand | Cooler Master |
| Power & Battery | |
|---|---|
| Input Voltage | 120 V AC , 230 V AC |
| Output Voltage | 3.3 V DC , 5 V DC , 12 V DC |
| Output Current | 3 A , 20 A , 62.50 A , 300 mA |
| Output Voltage Detail | 3.3 V DC @ 20 A , 5 V DC @ 20 A , 5 V DC @ 3 A , 12 V DC @ 300 mA , 12 V DC @ 62.5 A |
| Efficiency | 90% |
| Output Power | 750 W |
| Size / Dimensions | |
|---|---|
| Form Factor | Internal |
| Appearance | |
|---|---|
| Modular | Yes |
| General Features | |
|---|---|
| Manufacturer | Cooler Master Co., Ltd |
| Number of Fans | 1 |
| Compliance & Certification | |
|---|---|
| Environmentally Friendly | Yes |
| Energy Efficiency Certification | 80 Plus Gold |
| Energy Efficiency Compliance | Energy-related Products Directive Lot 3 (ErP Lot 3) |
| Specification Compliance | ATX12V/EPS12V |
Cooler Master Full Modular 80 Plus Gold ATX Power Supply Unit - Internal - 120 V AC, 230 V AC Input - 3.3 V DC, 5 V DC, 12 V DC Output - 750 W - 1 Fan(s) - 90% Efficiency
Alternative Products
Your Dynamic Snippet will be displayed here...
This message is displayed because youy did not provide both a filter and a template to use.

















