| Brand | |
|---|---|
| Brand | Logitech |
| Networking & Connectivity | |
|---|---|
| Wireless LAN | No |
| Bluetooth | No |
| Audio | |
|---|---|
| Sound System | 3D Sound , Dolby Digital , DTS |
| Speaker Configuration | 5.1 |
| Subwoofer Type | Active |
| RMS Output Power | 500 W |
| Size / Dimensions | |
|---|---|
| Subwoofer Height | 11.50" |
| Subwoofer Width | 11.10" |
| Subwoofer Depth | 12.60" |
| General Features | |
|---|---|
| Manufacturer | Logitech |
| Compliance & Certification | |
|---|---|
| Energy Star | Yes |
| Environmentally Friendly | Yes |
Logitech Z906 5.1 Speaker System - 500 W RMS - DTS, Dolby Digital, 3D Sound
Your Dynamic Snippet will be displayed here...
This message is displayed because youy did not provide both a filter and a template to use.













