Superior audio pickup
Adjustable drop height provides extraordinary voice pickup from anywhere in the room.
Award-winning technology
Makes full use of Poly's digital microphone and Acoustic Fence technology.
Superb room coverage
360-degree coverage from three cardioid elements can handle a room up to 1,200 square feet with three arrays.
- Capture the speaker - Designed to exclude background noise and capture speech via a directional microphone that focuses on the person speaking.
- Neat, easy installation - Complete kit includes everything you need to hide electronics in the ceiling, out of the way of the floor and tabletop.
| Brand | |
|---|---|
| Brand | HP Inc. |
| Networking & Connectivity | |
|---|---|
| Connectivity Technology | Wired |
| Audio | |
|---|---|
| Microphone Type | Ceiling Mount |
| Maximum Frequency Response | 20 kHz |
| Minimum Frequency Response | 80 Hz |
| Microphone Technology | Full Duplex |
| Microphone Sensitivity | -40 dB |
| General Features | |
|---|---|
| Manufacturer | HP Inc. |
Poly Wired Full Duplex Microphone - White - 80 Hz to 20 kHz -40 dB - Ceiling Mount
Alternative Products
Your Dynamic Snippet will be displayed here...
This message is displayed because youy did not provide both a filter and a template to use.