| Brand | |
|---|---|
| Brand | Sound Blaster |
| Audio Ports | |
|---|---|
| Number of Audio Line Out | 1 |
| Number of Audio Line In | 1 |
| Number of Headphone Ports | 1 |
| Number of Microphone Ports | 1 |
| Audio | |
|---|---|
| Sound Channels | 5.1 |
| Maximum Recording Sampling Rate | 3 Byte 192 kHz |
| Maximum Playback Sampling Rate | 3 Byte 192 kHz |
| Audio Processor Manufacturer | Creative |
| Signal to Noise Ratio (SNR) | 120 dB |
| Size / Dimensions | |
|---|---|
| Form Factor | Plug-in Card |
| General Features | |
|---|---|
| Manufacturer | Creative Technology, Ltd |
| Misc Ports | |
|---|---|
| Host Interface | PCI Express x1 |
| Packaging & Origin | |
|---|---|
| Package Type | Retail |
Sound Blaster Audigy Fx V2 Sound Card (with Full Height I/O Bracket) - 5.1 Sound Channels - Internal - PCI Express x1 - 3 Byte 96 kHz Maximum Playback Sampling Rate - 1 x Number of Microphone Ports - 1 x Number of Audio Line In - 1 x Number of Headphone Ports
Your Dynamic Snippet will be displayed here...
This message is displayed because youy did not provide both a filter and a template to use.

















