- Minimizes the chance of complete computer shutdown or failure
- Delivers 48 V DC to ensure that your device is always ready to use
| Brand | |
|---|---|
| Brand | Transition Networks |
| Power & Battery | |
|---|---|
| Input Voltage Type | AC |
| Plug/Connector | Terminal Block |
| Input Voltage | 220 V AC |
| Output Voltage | 48 V DC |
| Output Current | 2.50 A |
| Size / Dimensions | |
|---|---|
| Form Factor | DIN Rail |
| General Features | |
|---|---|
| Protection Type | Overload |
| Manufacturer | Lantronix, Inc |
Transition Networks 48 VDC Industrial Power Supply - DIN Rail - 110 V AC, 220 V AC Input - 48 V DC Output
Alternative Products
Your Dynamic Snippet will be displayed here...
This message is displayed because youy did not provide both a filter and a template to use.

