Easily attach a variety of popular speaker and conferencing sound bars either above or below the display to the Voyager Cart.
- Mounting Bar offers maximum mounting efficiency with added usability
- Can withstand a maximum weight of 14.99 lb
- Supports 75" displays
- Floor application/usage for maximum productivity with convenience and optimal results
| Brand | |
|---|---|
| Brand | Legrand Group |
| Screen / Display | |
|---|---|
| Maximum Screen Size Supported | 75" |
| Minimum Screen Size Supported | 50" |
| Power & Battery | |
|---|---|
| Maximum Load Capacity | 14.99 lb |
| Size / Dimensions | |
|---|---|
| Mounting Pattern | 600 x 400 |
| Orientation | Landscape/Portrait |
| Appearance | |
|---|---|
| Height Adjustable | Yes |
| General Features | |
|---|---|
| Mount Pattern | Universal |
| Manufacturer | Legrand Group |
| Compliance & Certification | |
|---|---|
| TAA Compliant | No |
Alternative Products
Your Dynamic Snippet will be displayed here...
This message is displayed because youy did not provide both a filter and a template to use.

