| Brand | |
|---|---|
| Brand | Chief |
| GPU / Graphics | |
|---|---|
| Number of Displays Supported | 1 |
| Screen / Display | |
|---|---|
| Maximum Screen Size Supported | 30" |
| Minimum Screen Size Supported | 10" |
| Power & Battery | |
|---|---|
| Maximum Load Capacity | 25 lb |
| Size / Dimensions | |
|---|---|
| Mounting Pattern | 75 x 75 , 100 x 100 |
| Thickness | 2.50" |
| VESA Mount Compatible | Yes |
| Appearance | |
|---|---|
| Height Adjustable | Yes |
| General Features | |
|---|---|
| Manufacturer | Legrand Group |
Chief Kontour K1D Dynamic Desk Mount Single Monitor Arm - For 10-38 Inch Displays - Adjustable Arm - Black - Height Adjustable - 1 Display(s) Supported - 10" to 30" Screen Support - 25 lb Load Capacity - 1 Each
Alternative Products
Your Dynamic Snippet will be displayed here...
This message is displayed because youy did not provide both a filter and a template to use.

