FUSION™ LVM Accessories for Chief's freestanding video walls.
- FCA2X1U: Add an extra row to your LVM2X2U or LBM2X2U to make a 2 x 3 video wall
- Mounting Adapter offers maximum mounting efficiency with added usability
- Can withstand a maximum weight of 100 lb
- Compatible with the screen size of 65"
| Brand | |
|---|---|
| Brand | Legrand Group |
| Screen / Display | |
|---|---|
| Maximum Screen Size Supported | 65" |
| Minimum Screen Size Supported | 40" |
| Power & Battery | |
|---|---|
| Maximum Load Capacity | 100 lb |
| Size / Dimensions | |
|---|---|
| Maximum Adjustable Depth | 0.75" |
| Appearance | |
|---|---|
| Height Adjustable | Yes |
| General Features | |
|---|---|
| Manufacturer | Legrand Group |
| Miscellaneous | |
|---|---|
| Assembly Required | Yes |
Alternative Products
Your Dynamic Snippet will be displayed here...
This message is displayed because youy did not provide both a filter and a template to use.