- RAM Module offers better protection with maximum efficiency and convenience
- 667 MHz of memory speed makes your computer perform like an athlete
- 1 GB of memory to refine your computer's performance
- DDR2 SDRAM operates at up to 400 MHz data bus speed with minimal power consumption and as a result, you get optimal computer performance with an improved memory heat dissipation
- 1 x 1GB modules for quick access and retrieval of data and information to ensure maximum usability
- 200-pin for optimal performance and maximum reliability
- Notebook device support for your ram module to allow maximum efficiency and dependability
| Brand | |
|---|---|
| Brand | Centon Electronics |
| Memory / RAM | |
|---|---|
| Memory Size | 1 GB |
| Memory Technology | DDR2 SDRAM |
| Memory Speed | 667 MHz |
| Memory Standard | DDR2-667/PC2-5300 |
| Number of Modules | 1 x 1GB |
| Number of Pins | 200-pin |
| General Features | |
|---|---|
| Manufacturer | Centon Electronics |
Alternative Products
Your Dynamic Snippet will be displayed here...
This message is displayed because youy did not provide both a filter and a template to use.