CHARGING AT THE SPEED OF TECHNOLOGY!
The Cellairis® Single USB-C Power Delivery Car Adapter offers supperfast charging speeds on the go. Works with any phone, phablet ortablet device that has a USB-C charge compatibility. Charges about40% faster than conventional wall adapters.
- Power Delivery, FCC, CE, RoHS certified
- Single USB-C charge port
- 20 Watts / 3 amps
- Overvoltage, overheat, overcharge and short-circuit protection
- Black gloss finish body
- Compact and lightweight design
| Brand | |
|---|---|
| Brand | Cellairis Franchise |
| Power & Battery | |
|---|---|
| Fast Charging | Yes |
| Universal Adapter | Yes |
| Input Voltage | 24 V DC |
| Output Voltage | 12 V DC |
| Maximum Output Current | 3 A |
| Maximum Output Power | 20 W |
| USB Ports | |
|---|---|
| USB Power Delivery | 1 x Type-C 20W |
| USB Type-C | Yes |
| Number of USB Type-C Ports | 1 |
| General Features | |
|---|---|
| Manufacturer | Cellairis Franchise, Inc |
| Compliance & Certification | |
|---|---|
| Environmentally Friendly | Yes |
Cellairis Auto Adapter - 20 W - 12 V DC, 24 V DC Input - 5 V DC, 9 V DC, 12 V DC Output - 3 A - Black
Alternative Products
Your Dynamic Snippet will be displayed here...
This message is displayed because youy did not provide both a filter and a template to use.





