- Offers a reliable network connectivity
- Features fiber optic cable type to better accommodate your precise power supply requirements with maximum charging productivity
- Network Device device supported for better reliance and optimal performance
| Brand | |
|---|---|
| Brand | Legrand Group |
| Size / Dimensions | |
|---|---|
| Shipping Height | 6" |
| Shipping Width | 0.25" |
| Shipping Weight (Approximate) | 0.80 oz |
| General Features | |
|---|---|
| Data Transfer Rate | 10 Gbit/s |
| Manufacturer | Legrand Group |
| Cables | |
|---|---|
| Cable Length | 6.56 ft |
| Cable Type | Fiber Optic |
| Connector Type on First End | LC Network - Male |
| Connector on First End Details | 2 x LC Network - Male |
| Connector Type on Second End | LC Network - Male |
Alternative Products
Your Dynamic Snippet will be displayed here...
This message is displayed because youy did not provide both a filter and a template to use.