- Power up your portable devices with the constant voltage supply
- 2.37 A helps your device charge quickly
- 45 W maximum output power for maximum dependability and added productivity
- Delivers constant 19 V DC for smooth functioning & charging of the device
| Brand | |
|---|---|
| Brand | Battery Technology |
| Power & Battery | |
|---|---|
| Multiple Power Tips | Yes |
| Universal Adapter | Yes |
| Output Voltage | 19 V DC |
| Maximum Output Current | 2.37 A |
| Maximum Output Power | 45 W |
| General Features | |
|---|---|
| Manufacturer | Battery Technology, Inc |
| Compliance & Certification | |
|---|---|
| TAA Compliant | No |
| Environmentally Friendly | Yes |
BTI H6Y88AA#ABA-BTI AC ADAPTER 19V 45W H6Y88AA, H6Y88AA#ABA, H6Y88UT, H6Y88UT#ABA ELITEBOOK 1040 G1, G2, 1020 G1, 800 G1, G2, G3 Series 700 G1, G2, G3, 600 G1, G2, HP 215, 240 G2, 245 G2, 250 G2, and 255 - Compatible OEM: H6Y88AA, H6Y88AA#ABA, H6Y88UT, H6Y88UT#ABA Model: ELITEBOOK 1040 G1, G2, 1020 G1, 800 G1, G2, G3 Series 700 G1, G2, G3, 600 G1, G2, HP 215, 240 G2, 245 G2, 250 G2, and 255
Alternative Products
Your Dynamic Snippet will be displayed here...
This message is displayed because youy did not provide both a filter and a template to use.

