Continuous tough high performance vinyl blue labeling that lasts for 10+ years, indoors or outdoors, in the harshest work conditions. Ideal for warehouse marking, uneven and curved surfaces and 5S labeling.
2in wide, 2.4mm thick, 5in outside diameter, 1in core, 150ft roll. For use with TD-4750TNWBCS and BMSLPR02 White Resin Ribbon.
- Can be used for a wide range of labeling purposes
- Comes in blue color to better suit your labeling needs and offer reliance
- Roll multipurpose label format for reliable usage with maximum productivity
- Made with a high quality Vinyl
| Brand | |
|---|---|
| Brand | Brother Industries |
| Size / Dimensions | |
|---|---|
| Label Width | 2" |
| Label Length | 150 ft |
| Core Diameter | 1" |
| Label Diameter | 5" |
| General Features | |
|---|---|
| Indoor/Outdoor | Indoor/Outdoor |
| Manufacturer | Brother Industries, Ltd |
| Miscellaneous | |
|---|---|
| Label Format | Roll |
Alternative Products
Your Dynamic Snippet will be displayed here...
This message is displayed because youy did not provide both a filter and a template to use.