- A perfect companion for easy mobility
- Built to handle heavy-duty loads effortlessly, supporting up to 200 lb
- Storm Blue color gives a classy look and complements to the decor
- Made with good quality Steel
| Brand | |
|---|---|
| Brand | Bretford Manufacturing |
| Screen / Display | |
|---|---|
| Maximum Screen Size Supported | 86" |
| Power & Battery | |
|---|---|
| Maximum Load Capacity | 200 lb |
| Size / Dimensions | |
|---|---|
| VESA Mount Compatible | Yes |
| Mounting Pattern | 400 x 800 |
| Wheel Size | 7.99" |
| Tilt Angle | 0° to 10° |
| Appearance | |
|---|---|
| Number of Casters | 4 |
| Total Number of Shelves | 1 |
| Finishing | Powder Coated |
| Security | |
|---|---|
| Locking Storage | Yes |
| General Features | |
|---|---|
| Manufacturer | Bretford Manufacturing, Inc |
| Miscellaneous | |
|---|---|
| Assembly Required | Yes |
Alternative Products
Your Dynamic Snippet will be displayed here...
This message is displayed because youy did not provide both a filter and a template to use.