- Carries load with ease
- Tablet is an excellent choice to safely handle tablet with added mobility
- The beautiful maroon color infuses an adequate appearance
| Brand | |
|---|---|
| Brand | Bretford Manufacturing |
| Screen / Display | |
|---|---|
| Maximum Screen Size Supported | 17.3" |
| Power & Battery | |
|---|---|
| Input Voltage | 120 V AC |
| Power Source | AC (Alternating Current) |
| Size / Dimensions | |
|---|---|
| Caster Size | 5" |
| Appearance | |
|---|---|
| Number of Casters | 4 |
| Security | |
|---|---|
| Locking Storage | Yes |
| General Features | |
|---|---|
| Manufacturer | Bretford Manufacturing, Inc |
| Number of Devices Supported | 24 |
| Miscellaneous | |
|---|---|
| Assembly Required | No |
Alternative Products
Your Dynamic Snippet will be displayed here...
This message is displayed because youy did not provide both a filter and a template to use.

