Save time and let Bretford wire your CORE®X Cart with USB-C power adapters so the cables are perfectly organized and ready to deploy out of the box!
- Includes 36 USB-C power adapters
- Supports up to 65W devices
- A perfect companion for easy mobility
- Chromebook is an excellent choice to safely handle chromebook with added mobility
- Charcoal color gives a classy look and complements to the decor
- Sturdy and durable Steel
| Brand | |
|---|---|
| Brand | Bretford Manufacturing |
| Screen / Display | |
|---|---|
| Maximum Screen Size Supported | 15.6" |
| Power & Battery | |
|---|---|
| Input Voltage | 120 V AC |
| Power Source | AC (Alternating Current) |
| Size / Dimensions | |
|---|---|
| Wheel Size | 5" |
| Appearance | |
|---|---|
| Number of Casters | 4 |
| General Features | |
|---|---|
| Manufacturer | Bretford Manufacturing, Inc |
| Number of Devices Supported | 36 |
| Miscellaneous | |
|---|---|
| Assembly Required | No |
Alternative Products
Your Dynamic Snippet will be displayed here...
This message is displayed because youy did not provide both a filter and a template to use.

